VW Muzeum Galeria Pępowo – muzeum Volkswagena w Pępowie

Będąc na Kaszubach w Ostrzyckim Lesie szukaliśmy atrakcji w okolicy i miejsc, gdzie można się wybrać z nastolatkami.

Padło na VW Muzeum Galeria Pępowo – muzeum pojazdów Volkswagena, o którym słyszeliśmy już wcześniej dość dobre opinie. A jako, że sami mamy sentyment do tej marki, postanowiliśmy pojechać i zobaczyć, czy warto spędzić tam czas.

Wycieczka nie była długa, ale udało nam się obejrzeć mnóstwo świetnie zachowanych modeli samochodów Volkswagena.

Lokalizacja

VW Muzeum mieści się około pół godziny jazdy samochodem od Ostrzyckiego Lasu i mniej więcej tyle samo od Trójmiasta.

Jadąc ulicą Armii Krajowej z pewnością łatwo zobaczyć wjazd na teren muzeum:

Na miejscu są dwa parkingi – jeden zaraz przy wjeździe przez bramę główną, drugi po przejechaniu pod budynkiem.

Można sobie od razu zrobić pamiątkowe zdjęcie w imitacji samochodu zaraz przy głównym parkingu:

Bilety

Bilety kupuje się w recepcji w budynku głównym – aktualny cennik jest dostępny tutaj – cenowo jest akceptowalnie. Byliśmy z psami i niestety nie bardzo można było obejrzeć z nimi kolekcję aut, ale nawet nie chcieliśmy za bardzo – mogły coś przypadkiem zniszczyć.

W zależności od pory roku są inne godziny otwarcia – w sezonie letnim (1 maja – 30 września) dłuższe, poza nim krótsze.

Wystawa

Wystawa jest podzielona na 4 „garaże”, które można zwiedzać po kolei. Pierwsze dwa z nich są w budynku głównym i obejmują największą część kolekcji. Jest tu cała masa starych modeli Volkswagena – Typ 3, Garbusy, „Ogórki”, Golfy i wiele innych.

Wszystkie pojazdy są świetnie odrestaurowane i zadbane, a niektóre z nich mają nawet zaaranżowane scenki i dekoracje dla lepszych wrażeń.

Samochody są ustawione tematycznie i z grubsza chronologicznie, co pozwala przenosić się w czasie do coraz nowszych aut i widzieć jak zmieniały się one na przestrzeni lat.

Miejscami jest dość ciasno i ciężko swobodnie oglądać pojazdy, ale jest to zrozumiałe – w końcu zebrane tu jest sporo egzemplarzy aut.

Pozostałe dwa garaże są w oddzielnych budynkach. Są również bardzo ciekawie wyposażone. Gdy byliśmy z wizytą były tam wystawione nowsze modele aut w tym model Kübelwagen z 1975 roku.

Sklepik

Po obejrzeniu wystawy można odwiedzić sklepik, w którym jest dostępnych sporo rozmaitych pamiątek tematycznych.

Przy okazji zakupów można podziwiać robiącą duże wrażenie, ogromną kolekcję „resoraków” w gablotach

Podsumowanie – czy warto?

VW Muzeum Galeria Pępowo jest bardzo niepozornym i zaskakującym miejscem na mapie wakacyjnych atrakcji w dobrej lokalizacji niedaleko Trójmiasta.

Jest miejscem obowiązkowym dla wielbicieli motoryzacji, a szczególnie produkowanych przez Volkswagena. Do tej pory nie widzieliśmy tylu aut tej marki zebranych w jednym miejscu przez zaangażowanych właścicieli.

Wystawę można przejść nawet w 15 minut jak się ktoś spieszy, ale myślę, że warto spędzić tu więcej czasu i dokładnie zapoznać się z tymi niezwykłymi eksponatami.

Galeria Pępowo to także noclegi, imprezy okolicznościowe i atrakcje urodzinowe, jeśli ktoś potrzebowałby coś więcej niż tylko zwiedzanie muzeum.

Szczerze polecam i myślę, że jeszcze nie raz do Muzeum Volkswagena przyjedziemy :-). Poniżej zamieszczona jest galeria wszystkich zdjęć.

Skomentuj